Simli Dövme

Simli geçici dövme hazır dövme kalıpları kullanılarak bunun üzerine suya dayanıklı yapışkan bir maddenin (Prosthetic Advise) sürülüp kuruduktan sonra üzerine toz simlerin yapıştırılması esasına dayanan geçici dövme türüdür. 

Deri üstüne yapılan bir uygulama olmasından dolayı böyle bir şey söz konusu değildir.

Simli dövme diğer geçici dövme türlerine göre daha az dayanır fakat etkisi diğerlerine göre daha fazladır. Ortalama 1 hafta kalıcılık süresi vardır. fakat bu kalıcılık süresi deniz ve havuz ortamlarından etkileşebilmektedir.

Simli Dövmede kullandığımız yapıştırıcının Sağlık Bakanlığının 20/03/2006 tarih ve 270 nolu bildirimi ile izni alınmıştır. Vücut üzerinde sadece yapışkan bir doku oluşturduğu, deri altına nüfus eden herhangi bir boya ve etken madde olmadığı için zararsızdır. Kullanılan toz simler herhangi bir boya içermediğinden tamamen yapıştırıcının üzerinde kaldığından dolayı tene değmemekte ve dolayısıyla vücuda herhangi bir alerjik durum yaratması söz konusu değildir.

Fırça ile uygulanabilme imkanı vermesinden dolayı istediğiniz herhangi bir şekli simli dövme ile uygulayabiliriz. Örneklerimizi görmek için lütfen fotoğraf galerisini ziyaret ediniz.

5 yaş üstü küçük arkadaşlarımıza gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz

İleri derecede deri hastaları ve alerjik tenler simli dövme yaptırmamalıdırlar.